دود باروت و بچه های نفس های بریده

                               

خبر دیروز تلخ و گزنده بود. اینکه در بدو ورود خبر مرگ بشنوی و آنهم مرگ بچه های بی گناه و آن هم در سرزمین صلح و آرامش -کشوری که به عنوان یکی از ۱۰ کشور ایده آل جهان برای زندگی و اغلب در صدر این لیست در ۱۰۰ سال گذشته بوده است – به اندازه کافی تلخ است که شادی دوباره دیدن عزیزان و دیدار دوباره وطن را به کامم تلخ کند.

اتفاقی که در نروژ افتاد شاید برای یک هفته خبرهای دنیا را تحت الشعاع قرار دهد و شاید اندکی بعد هم اخبار دادگاه متهم یا مجرم ماجرا که طبق آخرین گفته های پلیس از افراد راست افراطی بوده است گوشه ای از خبرهای روز را پوشش دهد و در نهایت روزی برای گرامیداشت قربانیان فاجعه نامگذاری شود و هر سال در روزی خاص مراسمی برگزار شود و شمعی روشن.

اما حقیقت همیشه جاویدان این فاجعه مادران بی فرزند و جوانان افسرده بازمانده از این فاجعه اند.خنده دارتر یا گریه دارتر از همه اینست که به نقل از وکیل این تروریست او این فاجعه را غم انگیز اما ضروری دانسته بود. تروریست می گویم و شک ندارم این فرد نه دیوانه بوده و نه دچار جنون آنی شده. درصد جنون و تروریست بودن این فرد نه کمتر و نه بیشتر از امثال بن لادن است.اما بعضی ها از به کار بردن واژه تروریست برای یک مسیحی افراطی و نژاد پرست ابا دارند و مطمئنم همانقدر که محمد با همه آن قاطعیت و خشونت فطری اش که به دلیل پرورش در محیط حجاز از آن برخوردار بود از داشتن پیروانی مثل ملامحمد عمر پیش خدایش شرمنده است عیسی که پیامبر صلح و دوستی و تساهل لقب گرفته در پیشگاه پدر سر خم کرده است !

نمیدانم چه بگویم.شاید باید مثل حامد کرزای باید مردم را جمع کرد و زار زار گریه کرد و از مردم پرسید که این همه خشونت برای چیست ؟ چرا نمی گذارید این دنیا روی خوش ببیند ؟!

شاید هم باید مثل آمریکا ورود همه مهاجرین و خارجی ها را محدود کرد هر چند اگر این کار نتیجه ای میداد وقایع ۱۱ سپتامبر اتفاق نمی افتاد و با این کار تفکری که باعث این اقدامات میشود بیش از پیش تقویت میشود.

به هر حال هر چه هست و هر چه عامل این فجایع باشد آدم را به فکر فرو میبرد که تا وقتی این تفکر افراط گرایی به هر زبانی و در هر  دینی و قومی هست هیچ جای دنیا برای زندگی امن نیست حتی بهترین کشور جهان برای زندگی.

پس بترسیم از علاقمند شدن به حرفهای افراطی.بترسیم از اینکه جماعتی هر چند اندک از حرفهای امثال ا.ن خوشحال شوند و غرور لطمه دیده خود را ترمیم شده بپندارند.بترسیم از خوشحال شدن از پیروزی حرب الله در لبنان و بترسیم از رای آوردن حزب افراط گرای دست راستی در سوئد با اکثریت آرا که نتیجه همه آنها دود باروت است و نفس های بریده !

با آرزوی تبدیل جهان به دنیایی بدون مرز.

پیروز باشید

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.

6 دیدگاه برای “دود باروت و بچه های نفس های بریده”

 1. اورایاد گفت:

  راستش من باشنیدن این خبر شوکه شدم اولش واقعه حالم گرفته شد چون فکر میکردم کار کاره مسلموناست
  چون واقعا نگران وضعیت مهاجرته واسه اینده شدم هرجا ترور هست یه جوری به همکیشای من متاسفانه ربط داره
  خداوند به خانواده های این بیچاره ها صبر بده که بیگناه جونشونو با وحشیانه تریت روش گرفتند


  اتفاقا من خوشحال شدم که کار مسلمونا نبود و بیشتر خوشحال شدم که طرف یه مسیحی راست گرای افراطی بود.شاید مردمی که به این افراد دلبسته شدن و از ترس مسلمونا به این نوع تفکر رو آوردند و نمونش پیروزی راسیست ها در سوئده باور کنن مشکل از افراط گراییه و صرف مسلمان بودن شرط لازم و کافی برای این مساله نیست. هر چند کل ماجرا غم انگیزه اما باز خدا رو شکر که کار مسلمونا نبوده.

 2. نازنين خانوم گفت:

  سلام.به وطن خوش اومدي حاج آقا


  سلام.مرسی. حاج آقا خودتی ! 😉

 3. آرجان گفت:

  شايد اين اتفاق بر اين مسئله تاكيد كرد كه تروريسم متعلق به قوم و يا نژاد خاصي نيست.افراط گرايي مي تونه در هر تفكري رسوخ كنه و بهتره حتي غرب هم فكري به حال خودش بكنه.وقتي هنوز در دنياي غرب عده اي به احترام ياد و خاطره هيتلر شمع روشن مي كنن و مراسم بزرگداشت ميگيرن و هر روز هم به تعدادشون اضافه ميشه ،ميشه تكرار اين اتفاقات رو پيش بيني كرد.
  ممنون احسان جان


  بله این واقعا تلنگر که چه عرض کنم یه لگدیست به غربی ها.البته اینها در مورد نازیست ها به طور خاص حساسند و برخورد میکنن ولی در مورد راسیستهای نسل جدید غافل بودن. میدونی اگه به تئوری توطئه متهم نشم قضایای فعالیتهای اجتماعی و راسیست های اروپا تا حدی رنگ و بوی سیاسی هم دارد.
  آقا دارچینا رو نگه داشتم ها. اومدی تهران خبر بده ! 🙂

 4. بهار گفت:

  از هرچی آدم افراط گراست متنفرم. از کسایی که فکر میکنن خودشون درست فکر می کنن و بقیه احمقن! حالا هر دینی که داشته باشن. واقعا که دین افیون ملت هاست!


  ای بابا همکار ! یهو چرا ترمز بریدی ! دین عملگرا و حذف کننده برای بشر مضره وگرنه دین یه برنامه برای هدایت گوسفند هاست. گوسفند هم که کم نداریم تو دنیا. بذار مردم حال کنن با دین خودشون.این افیون ملتها رو ما که بچه بودیم تو مدرسه به نقل از مارکس به ما میگفتن یعنی مثلا چقدر این مارکسیست ها بد بودن.حالا بر عکس شده و بچه های همون موقع دارن همون حرف بده مارکس رو میگن. واقعا بعضی وقتها این نظریه دیالیکتیک کار میکنه ! نمونه بارزش خود تو ! :))

 5. علی گفت:

  کاش بجای این همه هزینه ای که برای توسعه صنعتی ونظامی می شد کمی خرج انسان بودن وماندن آدمها می شد تا میون این همه انسان یه عده حیوان نباشند. دردناک بود وطاقت دیدن این صحنه ها رو نداشتیم.اما آیا دنیا می تواند روزی خالی از تعصبات کور، محدودیت ها، تبعیض ها ودیوانگی ها باشد؟ به امید آن روز


  امیدوارم که بشود علی جان.به امید آن روز.

 6. lithium گفت:

  شما خودشو ناراحت نکن!


  بی احساس ! 🙁

دیدگاهی بگذارید

عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!