زندان بزرگ یا زندان کوچک مساله اینست !

                     سلام. یه چیزی از ذهنم رد شد گفتم اینجا بنویسم تا سو تفاهم نشه. دیروز شدیدا” تصمیم داشتم چیزی راجع به ضیا بنویسم. ضیا که از نسل دانشجویان بعد از من بود. استقامتش را می ستایم. شاید اگر روزی اگر زمانی شادی به این سرزمین برگردد به جای داستان پتروس فداکار باید برای کودکانمان داستان مقاومت ضیا را تعریف کنیم. اینکه در اینجا در باره مسایل روز کمتر می نویسم دلیلش این نیست که توجهی ندارم. دلیلش اینست که اصولا کارکرد این بلاگ بیشتر شخصی ست تا اطلاع رسانی یا سیاسی.

انقدر قلبم برایت تند می زند ضیا که گنجشک در دستان صیاد کم می آورد. فقط همین.

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.

7 دیدگاه برای “زندان بزرگ یا زندان کوچک مساله اینست !”

 1. سلام احسان جان
  جمله آخرت لبریز از احساسه
  دنبالت می کنم


  ممنونم علی جان.لطف داری.
  مرسی که سر زدی.

 2. با علی موافقم. من هم دنبالت می کنم.


  دوست من ممنونم که سر زدین. پس دیگه باید زودتر آپ کنم. 😉

 3. جاناتان گفت:

  خیلی زیبا نوشتی احسان! ممنون که به وبلاگ من اومدی و با تو آشنا شدم!


  ممنونم.خوشحالم که خوشت اومده. ممنون که سر میزنی. من خوشبختانه یا متاسفانه یه سفر دو هفته به ایران رفتم و الان در مام میهن دارم کامنتها رو میخونم. اگه تاخیر دارم در جواب یا پستها شرمنده ام. اوضاع ایران که میدونین اینترنتها چه جوریه !!!

 4. leyli گفت:

  به جاي پتروس فداكار بايد داستان شهدايي را بنويسيم كه تازه ديشب فهميده بود بابا شده فرداش رفت پيش خدا.
  استقامت دختر جانباز خردلي كه حال و روزش اين روزهاي باباش مثل بابا هاي ديگه نيست.اما هنوز پاي آرمانهاي پدرش ايستاده

  • Ehsan گفت:

   مشکل اصلی ما طی این سی سال آرمانگرایی بوده خواهر من. در حالی که ما درگیر آرمانهامون بودیم ، ترکیه و مالزی و بقیه کشورهای اسلامی چهارنعل تاختن و بدون نفت و امکانات ایران رشدهای اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی توامان داشتن اما ما هنوز بر سر آرمانهای من در آوردیمون درگیریم. تئوریسن آرمانهامون(هاتون) (مطهری و بهشتی کشته شدن و منتظری سالها در حبس و حصر ) و فرزنداشون رو یا خفه کردن یا تو زندان. از کدوم آرمان حرف میزنی خواهرم. آرمان امثال حسین طائب و سردار نقدی پر کردن جیبهاشون و له کردن مستضعفان این خاک سوختست. چشماتو وا کن که فردا مدیون خون شهدا نباشی.

 5. leyli گفت:

  پسر منتظري كه جزو هفتاد و دوتن بود:)
  كشته نشدن، كشتنشون كاملا معلومه مجهول نيست.بدون اين كه جرم آقاي منتظري رو بگي از حصرشون ميگي؟
  آرمان هاي ما منافات ما پيشرفت اقتصادي نداره اگر الان اقتصاد ما وابسته به نفته مشكل از اين تكنوكرات هايي كه دل مردم رو به نام انقلاب ربودند و ميخواستند اقتصاد سرمايه داري رو حاكم كنند و الانم دارند يه جور ديگه جولان ميدن تو كشور. اگه تو ايران بعضي از اين نخاله ها نبود كه تا حالا خيلي جلوتر از اين حرفا بوديم.اما حرف از تركيه ميزني كه از خودش استقلالي نداره و گوشش به دهنه اين اسراييلاست كه چه كار كنه چه كار نكنه؟
  يعني هدف ما فقط اقتصاديه به هر نحوي؟
  نميخوام چشمامو باز كنم بيشتر از اين كه بفهمم دو روز ديگه وزراي اين دولت هم سر از اتاق فكر لندن درميارن امثال مهاجراني فكر كن وزير فرهنگ .و الا ماشاله …

  • Ehsan گفت:

   جرم تا در دادگاه ثابت نشه فقط اتهامه. مگه علي كه حاكم جامعه بود در دادگاه حاضر نميشد و سپرش رو كه بابتش پول هم داده بود به شاكي يهودي پس نميداد ؟
   اين داستان حصر بدون محاكمه امروز هم درباره موسوي و كروبي ادامه داره. اين عين بي عدالتي و ظلم در نظام حاكمه در حالي كه بسياري به جرم توهين به رهبري در زندان و تبعيدند ايشون هرگز در دادگاهي حاضر نشدند ؟ حتما ميگي شاكي خصوصي ندارن يا مثل رسول اكرم معصومند ؟ من براي حاكميت كسي مثل علي ع جونم رو هم ميدم اما حاضر نيستم زير يوغ جماعتي زندگي كنم كه به نام علي حكومت ميكنند اما معاويه و يزيد رو رو سفيد كردن.

دیدگاهی بگذارید

عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!