مرگ نه بر مدار همیشگی

بهاره علوی فعال حقوق زنان و وبلاگ نویس پس از تحمل چندین روز جراحات وارده از حادثه تصادف درگذشت. خبر خیلی کوتاه است. قابل تیتر کردن نیست. اینکه میگویی فعال حقوق زنان ! آدم یاد زنانی میانسال و سرد و گرم چشیده می افتد که در کنفرانس های متعدد آزادانه سخنرانی میکنند و حقوق زنان را به یاد مردان و زنان فراموشکار این دوره زمانه می اندازند. اما بهاره فقط ۲۱ سال داشت ! کی فکر میکند کشوری در دنیا هست که یک دختر ۱۶ ساله در آن جا باید برای داشتن بدیهی ترین حقوق انسانها (نه الزاما زن) به جای بی خیال غوطه خوردن در انرژی جوانی و تفریحات خاص این سنین فعال اجتماعی باشد و بلاگ بنویسد و با صدای بلند فریاد بکشد ! گریه دار تر از مرگ این عزیز بانو شرایط اجتماعی زنان و جوانان ماست که انقدر عرصه را تنگ کرده که برای نفس کشید باید ضجه های بلند بزنی.

اینکه کردستان سرزمین خورشید و وطن دختر خورشید یکی از دختران جاودانه اش را از دست داد قلبم را فشار میدهد. چه بنویسم که از درد کسی بکاهد ؟ این درد بماند و بسوزاند بهتر است تا فراموش شود .بگذار پس از مرگت هم هر روز هشیار شویم از هشدار هایت دخترک.

من شخصا تا قبل از این حادثه تلخ ارتباط مجازی یا بلاگی با این عزیز از دست رفته نداشتم. اما بعد از انتشار اخبار در دهکده به بلاگش سر زدم و تازه فهمیدم چقدر زود دیر شده است. این طور با هدف مردن را عشق است. این طور جاودانه شدن را.

وبلاگ دختر خورشید

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.

1 دیدگاه برای “مرگ نه بر مدار همیشگی”

دیدگاهی بگذارید

عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!