سای بابا مرد

ساتیا سای بابا مرد ! هدف از این پست اعلام ناراحتی یا خوشحالی از این ماجرا نیست. اولا” دیروز من به طور اتفاقی به ایالت آندرا پرادش رفته بودم. جایی که یکی از مناطق تحت نفوذ این پیرمرد ۸۵ ساله هندیست و صبح با دیدن خبر روزنامه هتل کمی جا خوردم. عکس بزرگی از سای بابا زده بود و خبر مرگش داشت هم زمان از تمام تلویزیون های هند پخش میشد و اتفاقا من هم اونجا بودم ! مشغول صرف صبحانه و بی تفاوت به موضوع مرگ این انسان فانی که ادعا میکرد عمر جاویدان داره. با موهای عجیب و غریب و رفتارهای عجیبترش. جالبه که پیروان دو آتیشه ایشون در سرتاسر دنیا از آمریکای شمالی تا ژاپن و حتی همین ایران خودمون سالیانه جهت زیادت حضرتش روانه کارناتاکا میشدند تا روی یار ببینند. روایاتی هست که حتی بعضی دولتی های مملکت گل و بلبل خودمون ایران هم از رهروان آقا بودند. تعجب من از همه بیشتر واکنش دولت هند به این اتفاقاته. در حالی که کسی مثل آشو رو ممنوع الورود و محدود کرده بودند به این بابا آزادی نامحدود برای بسط نظراتش اعطا کرده بودند. شاید هم از قدرتش میترسیدند. البته پول همه جا حرف آخر رو میزنه. جالبه که ایشون خودش رو ادامه سای بابا که عکشس رو در زیر میبینید میدونست و میگفت روح اون در جسم من متبلور شده.

میدونید که هندو ها به تناسخ اعتقاد دارند و معتقدند هر شخص ۷ بار در دوره های متفاوت به صورتهای متفاوت زاده میشه. یعنی من الان میتونم شخصا ادعا کنم روح دکارت در من متبلور شده و شعارم هم اینه “من بلاگ مینویسم پس هستم !” پس چی فکر کردین ؟

به هر حال آدم از مرگ کسی خوشحال نمیشه ولی به حماقت پیروانی که اون رو خدای زنده میپنداشتن میشه افسوس خورد. حالا در مملکتی که اولین نخست وزیرش جواهر لعل نهرو آته ایست بوده در قرن ۲۱ ام این همه آدم یه آدمی که به انواع فساد متهم بوده رو به عنوان خدای زنده میپرسنتد. دموکراسی یا حماقت ! به هر حال تحمل نظر مخالف در هر صورتی زیباست !

ای کاش مردم مملکت ما هم یه روزی انقدر تحمل پیدا کنن که بتونن ۳ میلیون خدای متفاوت رو در کنار هم قبول کنن و کاری به کار هم نداشته باشن. خدای مرده و زنده ! البته فقط تحملش مد نظر میباشد وگرنه ما با یکیش هم مشکل داریم جون بچه ها ! حالا کی حال ۳ میلیون خدا رو داره ! والللللا  !

پ.ن : دوستان چند روز نبودم و آپ نکردم. در عین حال از بچه هایی که تو این سه روز سر زدن تشکر میکنم و از نظرهایی که نذاشتین هم ممنونم !

 

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.

1 دیدگاه برای “سای بابا مرد”

  1. بهار گفت:

    ديروز كه راجع به ساي بابا تو اخبار شنيدم خيلي دوست داشتم بيشتر بدونم. مرسي


    خواهش میکنم. اگه علاقمند هستی راجع بهش بیشتر بدونی به این لینک برو. البته من که کلا به این چیزای متافیزیکی در این مقیاس اعتقاد ندارم. ولی به اعتقاد دوستان احترام میذارم(اگه گفتم احمق از دهنم در رفت.طرفداران حضرتش میبخشن ایشالا. ما چون همسایشون بودیم احساس نزدیکی کردیم باهاش !). یه عکس جدید هم گذاشتم ببین از خارجی هایی که پریروز اومده بودند.
    http://www.sathyasai.org/

دیدگاهی بگذارید

عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!