مجله رادیویی همراه

من از بچگی عادت داشتم وقتی دارم یه کاری میکنم که مهمه یه کار دیگه هم همزمان انجام بدم که در حاشیه هست و خیلی هم مهم نیست. مثلا در حالی که غذا میخورم باید تلویزیون هم نگاه کنم یا وقتی حرف میزنم روزنامه هم بخونم و وقتی که درس میخونم باید یه آهنگی چیزی هم واسه خودش بخونه. انگار که یه کار انگیزه کافی واسه یه جا نشستن من نبود !  اینجوری شد که دوره کنکور یه موجودی به اسم رادیو تو زندگی من راه پیدا کرد. اون موقع وقت درس خوندن رادیو هم واسه خودش روشن بود. هم اخبار میگفت هم آهنگ هم اینکه مزاحم کسی نبود !

همه فکر میکنند در عصری که دهها ماهواره تو آسمونه فقط واسه سرگرم کردن من و از برنامه های کاملا مذهبی و نیایش الهی تا کانالهای پ.و.ر.ن به راحتیه آب خوردن تو دسترس آدمه و اینترنت هزار و یک منبع اطلاعاتی رو در کسری از ثانیه در اختیار طالبش قرار میده دیگه رادیو به مرور زمان مخاطبشو از دست میده در حالی که به اعتفاد من عمرا” اینجوری نیست و این حرف مثل این میمونه که بگی چون ای میل اومده دیگه هیچوقت پست معمولی به کار نمیاد یا تمبر دیگه چاپ نمیشه !

اتفاقا رادیوها هم با استفاده از این تکنولوژی ها راه خودشونو بازتر کردن و چه بسا مخاطبانشون بیشتر شده. من خودم هر روز از اینترنت رادیو فردا گوش میدم.دارم کارمو میکنم اونم واسه خودش خبر و موسیقی پخش میکنه و منم انگیزه کافی دارم واسه یه جا نشستن و رسیدن به کارهام.

همه این حرفها رو گفتم که بگم در وطن آینده ما استرالیا یه رادیو وجود داره به اسم ۴eb که از بریزبن مرکز ایالت کوئینزلند پخش میشه. من خیلی اتفاقی با این رادیو آشنا شدم اما به نظرم بچه هایی که اونجا کار میکنند بچه های صادق و با تلاشی هستند.این رادیو هفته ای یک بار و چهارشنبه ها ساعت ۹:۱۵ شب به وقت محلی بریزبن برنامه به زبان فارسی پخش میکنه . من هم باهاشون تماس گرفتم و ازشون تشکر کردم.فکر کنم این کوچیکترین کاریه که میشه کرد با آدمایی که دارن یه کار مثبت انجام میدن.

اونها هم به من گفتن یه بخشی دارن به اسم اون ور آب که با ایرانی های خارج از ایران گفتگو میکنند و راجع به محل زندگیشون اطلاعاتی میگیرند. این شد که من در برنامه این هفته مهمونشون شدم و تلفنی با رضا در مورد هند حرف زدیم. اگر مسافر استرالیا هستین این رادیو براتون خیلی جالب خواهد بود. حداقل با کامیونیتی ایرانیهای مقیم اونجا بیشتر آشنا میشین.

لینک سایت برنامه های مجله رادیویی همراه شماره ۴۷

در ف.ی.س بوک هم میتونید مجله رادیویی همراه رو سرچ کنید و عضوش بشید.

            

شما میتوانید دیدگاهی بگذارید، یا بازخوردی از سایتتان.

2 دیدگاه برای “مجله رادیویی همراه”

 1. متين گفت:

  سلام. وبلاگ جالبي داريد. در شبکه اجتماعي اُره! عضو شويد و با دوستانتان در
  ارتباط باشيد.
  براي خود گروه يا ميکروبلاگ ايجاد کنيد و ايده هايتان را براي ديگران در ميان
  بگذاريد.
  ما منتظرتان هستيم.
  http://e.oreh.ir


  یه نرم افزارن اینا یا آدمن ؟ یکی کمک کنه !

 2. پس شما هم رسانه ای شدی تیمسار

  ممنون که سر زدی و امیدوارم امسال پر از خبرهای خوب، سلامتی و شادی واست باشه.

  شاید یه روز اوزی لند همدیگرو دیدیم. تا اون روز… رخصت تیمسار


  سلام امیرجان. منم برات سال خوبی آرزو میکنم. بابا یه درجه بالاتر به ما بده در سال جدید دیگه. یه سپهبدی چیزی ! 🙂
  منم امیدوارم امسال واست سال پایان انتظار باشه. به امید دیدار در اوزستان.

دیدگاهی بگذارید

عضو خوراک مطالب شوید مرا در توییتر دنبال کنید!